Sirds un asinsvadu slimības ir viens no galvenajiem saslimstības un mirstības iemesliem ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Bieži vien šīs slimības sākas bez manāmām pazīmēm, bet laika gaitā apgrūtina dzīves kvalitāti. Viens no ieteikumiem no ārstu puses ir profilaktiski pasākumi – veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, izvairīšanās no smēķēšanas, alkohola un pārmērīga stresa. Lielisks veids, kā samazināt savu stresa līmeni – regulāra masāža.
Par masāžas labvēlīgo ietekmi uz kardiovaskulāro veselību ir veikti vairāki pētījumi. Tajos secināts, ka masāža uzlabo asinsriti, samazina paaugstinātu asinsspiedienu un samazina sirdsdarbības ātrumu. Masāžas laikā “nomierinās” ne tikai mūsu prāts, bet arī viens no svarīgākajiem muskuļiem mūsu ķermenī – sirds muskulis. Tomēr sirds nav tāds pats kā skeleta muskulis, tāpēc tam ir jāvelta īpašas rūpes un pieeja. Ja sirds muskulis nestrādā kā paredzēts, tad samazinās cilvēka dzīves kvalitāte kopumā – tas ir mūsu dzinējspēks, mūsu iekšējais motors.
Sirdij ļoti kaitīgs ir stress, kas paātrina tās darbību. Jo mūsu pulss ir zemāks, jo labāk. Masāžas laikā mūsu sirds saņem nepieciešamās rūpes. Zināms, ka veselīga asinsspiediena uzturēšana var palīdzēt samazināt izredzes saskarties ar sirdslēkmi. Masāža ir noderīgs profilaktisks pasākums cilvēkiem visās vecuma grupās. Lai vai kāda būtu jūsu ikdiena – sēdoša vai ļoti aktīva, sirds muskulis strādā visu laiku, tas neņem pauzes. Tāpēc īpaša uzmanība savai sirds veselībai jāvelta jau tagad, negaidot, kad situācija varētu pasliktināties.
Masāža, kas veikta ar dažādām masāžas ierīcēm vai masāžas krēslā, ir vienkāršs veids, kā ikdienā iekļaut rūpes arī par savas sirds veselību. Kāpēc lai to neizmantotu? Regulāras 10-15 minūšu garas masāžas sesijas palīdzēs nomierināties, atgūties un uzlabot pašsajūtu. Samaziniet ikdienas steigas radītās sekas un ļaujieties masāžas relaksējošajam efektam, vienlaicīgi atbalstot savu sirdi!
Avoti:
Givi M. (2013). Durability of effect of massage therapy on blood pressure. International journal of preventive medicine, 4(5), 511–516. Pieejams: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3733180/
Chompoopan W., et al. (2016). Effects of traditional thai massage on heart rate, blood pressure, and anxiety in depression patients: a pilot study. International Journal of GEOMATE. Vol. 11, Issue 28, pp.2892-2895. Pieejams: https://www.geomatejournal.com/sites/default/files/articles/2892-2895-1360-Warangkana-Dec-2016_R2.pdf