Daudziem no mums šobrīd nākas strādāt no mājām, apvienojot darbu ar rūpēm par ģimeni vienlaicīgi. Tas noteikti var būt izaicinoši un nogurdinoši. Ilglaicīgs stress un neapmierinātība atstāj nopietnas sekas ne tikai uz mūsu fizisko, bet arī mentālo veselību. Vai ir kāds veids, kā varam parūpēties par savu mentālo veselību, esot ilgstoši mājās? Vairākos pētījumos ir pierādīts, cik vērtīga ir masāžas ietekme arī uz mūsu mentālo veselību.
Masāža ir viens no labākajiem veidiem, kā relaksēties. Ja atbrīvoties ikdienā ir izaicinājums, tad masāža “mehāniski” palīdz muskuļiem atslābt, tādā veidā palīdzot atslābināties arī prātam. Jau pēc 15-20 minūšu ilgas masāžas sesijas, stresa līmenis būs ievērojami mazinājies. Pētījumā, kas veikts Amerikā, novērots, ka pēc 20 minūšu ilgas masāžās dalībniekiem samazinājusies trauksmes un stresa sajūta, pazeminājies asinsspiediens un uzlabojies garastāvoklis.
Ja ir novērots, ka strādāšana no mājām izraisa bezmiegu, stresu un bezspēku, tad regulāra masāža kopā ar citām veselību veicinošām metodēm var palīdzēt atgūt sirdsmieru un neiedzīvoties nopietnākos veselības traucējumos, piemēram, izdegšanas sindromā vai depresijā. Mūsdienu dzīvesveids ir straujš un saspringts, tāpēc ir jāmeklē veidi, kā sev palīdzēt. Ir pierādīts, ka masāža uzlabo psihoemocionālo veselību. Cilvēki, kuri regulāri saņem masāžu, ir kopumā mierīgāki un apmierinātāki, naktīs labāk izguļas, spēj labāk koncentrēties un fokusēties uz izdarāmajiem darbiem.
Viens no veidiem, kā šobrīd nodrošināt sev pieeju kvalitatīvai mašāžai jebkurā sev izdevīgā laikā, ir “Borealis” masāžas krēsli. Piemēram, masāžas krēsls, “Light” “Light Plus” vai “Miotto” būs lielisks palīgs tiem, kuriem ikdienā paiet saspringtā darbā pie datora. Tas parūpēsies ne tikai par Jūsu mentālo labsajūtu, bet ļaus atgūties pēc ilgām darba stundām. Šis krēsls ir kompakts un neaizņems daudz vietas Jūsu mājoklī.
Avoti:
Flagg R., Brennan M.K. (2017), Massage Therapy Can Relieve Stress. American Massage Therapy Association, mājas lapa.Pieejams: https://www.amtamassage.org/about/position-statements/massage-therapy-can-relieve-stress/
Jeong-Hwan L., Hyeri K., Chuljin J., Soohyun Ch. (2018), The effects on mental fatigue and the cognitive function of mechanical massage and binaural beats (brain massage) provided by massage chairs. Complementary Therapies in Clinical Practice, Vol. 32, pp. 32-38 Pieejams: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1744388118300070