fbpx

Pēdu refleksoloģija – atslēga uz veselīgu ķermeni

Vai zinājāt, ka ļoti liela daļa stresa, kas uzkrājas mūsu organismā, tiek uzkrāts pēdās? Tāpēc pēdu masāža lieliski atslābina, palīdz nogurušām kājām un ļoti efektīvi tonizē visu ķermeni. Arvien lielāku popularitāti gūst arī refleksoloģija jeb zonu terapija, kuras saknes meklējamas tūkstošiem gadu senā pagātnē, lai uzlabotu veselību un dziedinātu ķermeni. Mūsdienās šī senā metode ir ievērojami pilnveidota.

Kas ir refleksoloģija?

Refleksoloģijas pamatideja ir tāda, ka dažādu orgānu un ķermeņa daļu nogurums atspoguļojas noteiktās pēdu zonās, kuras var masēt, lai atbrīvotu ķermeni no šīs spriedzes. Citiem vārdiem sakot, refleksoloģijas pamatā ir atklājums, ka ķermenis atspoguļo informāciju par savu orgānu stāvokli uz pēdas virsmas noteiktās zonās.


Pēdās ir vairāk nekā 70 000 nervu galu, kas caur muguras smadzenēm ir savienoti ar visām ķermeņa daļām. Iedarbojoties uz nervu galiem, refleksoloģija stimulē nervu sistēmas veselīgu darbību. Visas ķermeņa daļas ir savstarpēji saistītas ar kanāliem, pa kuriem plūst enerģija. Ja mūsu enerģijas līmenis ir zems un spriedze bloķē dabisko plūsmu, mūsu orgānu sistēmas nevar pareizi funkcionēt. Kāda orgāna nepietiekama vai pārmērīga aktivizācija izpaužas kā sāpes, ādas vai audu izmaiņas attiecīgajā zonā. Reflektorterapija ir zonālās terapijas veids, kas ietver konkrētu punktu masāžu uz pēdām, kas pazīstami kā refleksu zonas, lai iedarbotos uz orgāniem un tādējādi uzlabotu visa ķermeņa līdzsvaru.

Salīdzinot vispārējo masāžu un refleksoloģiju, vispārējā masāža stimulē muskuļus un nervu punktus un uzlabo asinsriti. Refleksoloģija ietekmē visu ķermeni, tostarp skeletu, muskuļus, asinsvadus, visus iekšējos orgānus un gremošanas, asinsrites, nervu, endokrīno un limfātisko sistēmu.

Kādas ir refleksoloģijas priekšrocības?

Pēdu refleksoloģija uzlabo asins un limfas cirkulāciju (t. i., no šūnām tiek izvadīts oglekļa dioksīds, slāpekļa atkritumi un ūdens un šūnās var iekļūt jaunas barības vielas un svaigs skābeklis). Reflektoru masāža stimulē imūnsistēmu, ārstē nervu un asinsrites problēmas, mazina galvassāpes, kakla, kakla un muguras sāpes, vielmaiņas un gremošanas problēmas, likvidē enerģijas kanālus un palīdz imūnsistēmai.Bloķē, atvieglo elpošanas ceļu slimības un alerģijas, atbrīvo organismam piemītošos dabiskos pretsāpju līdzekļus, kā arī mazina stresu. Ir zināms, ka stress ir lielākās daļas slimību cēlonis.
Refleksoloģija mazina galvassāpes un migrēnu, pazemina paaugstinātu asinsspiedienu, mazina stresu, trauksmi un depresiju, nodrošina labāku miegu, kā arī mazina problemātiskos menstruāciju un menopauzes simptomus sievietēm. Zooniterapija ir efektīva arī slimību profilaksē.

Kādas ir alternatīvas refleksologa vai terapeita apmeklējumam?

Daudziem cilvēkiem ideja par to, ka kājas masē svešinieks, var radīt neērtības. Dažkārt šķērslis var būt arī laika vai naudas izmaksas, jo refleksoloģija parasti tiek veikta atkārtotu seansu veidā. Kā alternatīvu pēdu refleksoloģiju piedāvā arī vairākas masāžas ierīces, lai uzlabotu visa ķermeņa veselību, piemēram, šī funkcija ir visos Borealis masāžas krēslos. Masāžas krēsla pēdu daļa nodrošina pēdu, kāju, papēžu, papēžu, papēžu un potīšu dziļo audu masāžu ar mīcīšanu, velmēšanu un šūpošanos. Katrs gaisa spilvens un rullītis rūpējas par konkrētu pēdu zonu, pamatojoties uz parasto īkšķu un pirkstu refleksoloģiju jeb zonu terapiju.

Pēdu masieris ir arī ļoti labs palīgs nogurušām vai saspringtām pēdām, piedāvājot ātru veidu, kā mazināt diskomforta zonas. SPA pēdu masāžas aparātu var izmantot, lai atslābinātu nogurušas kājas – tas palīdz uzlabot asinsriti un vielmaiņu. Regulāra lietošana palīdz arī novērst varikozas vēnas. Gan masāžas krēsls, gan pēdu masāžas aparāts sniedz priekšrocību, ka pēdu masāžu var baudīt jebkurā laikā, nospiežot vienu pogu un atrodoties savās mājās.

Arī daba piedāvā lieliskas alternatīvas – piemēram, vasarā pastaigas basām kājām pludmalē ir vislabākā refleksoloģija, ļaujot smiltīm un akmeņiem masēt pēdas. Turklāt svaigais gaiss un skaistās dabas skaņas uzmundrina un atslābina. Refleksoloģijas pamatideja, ka “daļa atspoguļo veselumu”, noteikti ir kaut kas tāds, ko vērts ņemt vērā, rūpējoties par savu veselību un labsajūtu. Pēdas kalpo mums un nes mūs, tāpēc, regulāri veltot tām uzmanību, pozitīvi tas ietekmēs visu ķermeni kopumā.